Komunikat z Zebrania Zarządu DIAK z dnia 27 lutego 2021 r.


W sobotę 27 lutego o godz. 11.00 w Ośrodku Rekolekcyjnym w Jeleśni, przy zachowaniu obowiązujących obostrzeń sanitarnych, odbyło się specjalne posiedzenie Zarządu DIAK, na którym obecni byli Ks. Asystent Tadeusz Borutka, delegat do KIAK Pan Krzysztof Luber oraz Pan Prezes Andrzej Kamiński z Zarządem.

Spotkanie rozpoczęło się Mszą św., którą odprawił i słowo wygłosił Ksiądz Asystent, a po Eucharystii miało miejsce krótkie nabożeństwo pokutne.

W następnej kolejności odbyło się zebranie Zarządu, na którym poruszono bieżące sprawy:
  1. Zarząd podjął decyzję o organizacji drogi Krzyżowej na Matyskę, która odbędzie się w sobotę 27 marca o godz. 10.00 przy zachowaniu obowiązujących obostrzeń sanitarnych (zachowanie dystansu oraz użycie maseczek). Bardzo prosimy Prezesów POAK o poinformowanie członków AK o tym wydarzeniu i zachęcamy do uczestnictwa.
  2. Zarząd DIAK postanowił o otwarciu na platformie youtube kanału poświęconego Akcji Katolickiej naszej diecezji. Na kanale będą publikowane materiały audio i video, relacjonujące działania naszego stowarzyszenia.
  3. W związku z obowiązującymi ograniczeniami w tym roku ponownie nie możemy podjąć się organizacji w tradycyjnej formie rekolekcji wielkopostnych w Jeleśni. W zamian planowane jest nagranie rekolekcji dla członków Akcji Katolickiej w formie audio i video. Rekolekcje w tej formie wygłosi do nas Ojciec Zdzisław Kijas z Krakowa - franciszkanin konwentualny, teolog, profesor nauk teologicznych, nauczyciel akademicki Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II. Materiały dostępne będą na naszej stronie internetowej oraz kanale youtube.
  4. Ksiądz Asystent oraz Zarząd DIAK zwracają się z prośbą o łączność w modlitwie do św. Józefa 19 dnia każdego miesiąca o godz. 21.00 oraz o podjęcie „Nowenny tygodni” - modlitwy do św. Jana Pawła II przed Jubileuszem 25.lecia Akcji Katolickiej w Polsce. Teksty modlitw znajdą państwo na naszej stronie internetowej.

W dalszej kolejności głos zabrał delegat do KIAK Pan Krzysztof Luber, który zwrócił uwagę na ciągłość pracy zespołu radiowego pomimo pandemii. Pan Krzysztof przedstawił Zarządowi relację z rozmowy z siostrą Damianą Żoczek, misjonarką pracującą w Demokratycznej Republice Konga. W odpowiedzi Zarząd DIAK zwrócił uwagę na konieczność wypracowania właściwej formy pomocy na rzecz dzieł misyjnych.

Na zakończenie Ksiądz Asystent oraz Pan Prezes Andrzej Kamiński odpowiedzieli na kilka pytań dotyczących funkcjonowania DIAK w czasie pandemii. Odpowiedzi na te pytania znajdą państwo w najbliższej radiowej audycji Akcji Katolickiej w „Aniele Beskidów”.

Ksiądz Asystent Tadeusz Borutka, Pan Prezes Andrzej Kamiński oraz Zarząd DIAK przesyłają serdeczne pozdrowienia oraz dziękują za zaangażowanie i pracę formacyjną pomimo trudnego czasu.

All rights reserved © 2018 by Akcja Katolicka Diecezji Bielsko-Żywieckiej