W dniach 11-12 grudnia w Ośrodku Rekolekcyjnym w Jeleśni odbyły się Adwentowe Dni Skupienia Akcji Katolickiej. Była to szczególna okazja do modlitwy, medytacji oraz formacji duchowej. Spotkania poprowadził Ks. dr Andrzej Kieliana, który w rzeczowy i bardzo przystępny sposób pochylił się nad współczesnymi problemami Kościoła katolickiego oraz wspólnot katolickich, a w szczególności młodych członków Kościoła. Nie zabrakło także refleksji nad współczesnymi zadaniami przed jakimi stoi Kościół. Uczestnicy spotkania mieli także okazję do spowiedzi, Mszy św. oraz adoracji. Były także bardzo miłe wspólne chwile przy stole oraz liczne rozmowy.

Dodatkowo w sobotę 11 grudnia o godzinie 14.00 odbyło się spotkanie w ramach Szkoły Świętości, w trakcie którego Pan Kazimierz Trojan przybliżył postać bł. Księdza Jana Macha z Katowic, ukazując uczestnikom życie, zaangażowanie w posługę duszpasterską oraz poświęcenie tego błogosławionego Kościoła Katolickiego.

Serdecznie dziękujemy Księdzu rekolekcjoniście Andrzejowi oraz Panu Kazimierzowi za trud włożony w przygotowanie prezentacji oraz bogate w słowo i treści spotkania. Dziękujemy również Państwu Marii i Janowi Wróbel za pracę przy organizacji spotkań oraz wszystkim uczestnikom.

Zachęcamy do zapoznania się z niżej publikowanymi materiałami.

Prezentacja Ks. dr Andrzeja Kieliana Młodzież i religia. Czy czeka nas Kościół mniejszościAll rights reserved © 2018 by Akcja Katolicka Diecezji Bielsko-Żywieckiej