W niedzielę 6 sierpnia w Ośrodku Edukacyjno-Rekolekcyjnym w Jeleśni miało miejsce szczególne wydarzenie. W tym dniu Prezes DIAK Andrzej Kamiński wraz z członkami Zarządu DIAK pożegnali ostatnią, 8-osobową grupę uchodźców z Ukrainy, którzy zdecydowali się powrócić do Ojczyzny.

W trakcie rozpoczętego o godzinie 15.00 spotkania nasi przyjaciele z Ukrainy podzielili się doświadczeniami z pobytu w Polsce oraz nie ukrywali szczerej wdzięczności za wsparcie i pomoc, jakie otrzymali od Akcji Katolickiej naszej diecezji.

Podsumowując, od dnia 27 marca 2022 roku w naszym ośrodku znalazło schronienie 16 osób z Ukrainy, którym przy wsparciu Polskich władz państwowych i samorządowych stworzono warunki do rozwoju osobistego i zawodowego oraz umożliwiono kontynuację nauki.

Zarząd DIAK pragnie serdecznie podziękować wszystkim Parafialnym Oddziałom Akcji Katolickiej diecezji Bielsko-Żywieckiej za okazane wsparcie modlitewne, materialne oraz finansowe, które stało się żywym świadectwem chrześcijańskiej miłości i solidarności z potrzebującymi.

Wszystkim osobom które skorzystały z pomocy naszego stowarzyszenia pragniemy życzyć błogosławieństwa Bożego, pokoju serca oraz wszelkiej pomyślności!

All rights reserved © 2018 by Akcja Katolicka Diecezji Bielsko-Żywieckiej